BZT52C11-13-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 471
Datasheet
Similar
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
onsemi
Zener Diode 11 V 370 mW ±5.45% Surface Mount SOD-123
BZT52C11-13-F
DigiKey Part Number
BZT52C11-13-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52C11-13-F
Description
DIODE ZENER 11V 370MW SOD123
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance
±5.45%
Power - Max
370 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms