654V15625C3T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
ECS Inc.
SiTime
SiTime
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 566
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 566
Image for 654V15625C3T is not available
654V15625C3T
DigiKey Part Number
654V15625C3T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
654V15625C3T
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
65mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA