SXO53L3D271-156.250M
DigiKey Part Number
2388-SXO53L3D271-156.250M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXO53L3D271-156.250M
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±20ppm
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
60mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)