625L3C024M00000
DigiKey Part Number
110-625L3C024M00000TR-ND - Tape & Reel (TR)
110-625L3C024M00000CT-ND - Cut Tape (CT)
110-625L3C024M00000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
625L3C024M00000
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
15mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)