L717HDAH26POL2RM5 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CONEC
In Stock: 217
Datasheet
Similar
Amphenol CONEC
In Stock: 0
Datasheet
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
L717HDAH26POL2RM5
L717HDAH26POL2RM5
L717HDAH26POL2RM5
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDAH26POL2RM5
DigiKey Part Number
L717HDAH26POL2RM5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDAH26POL2RM5
Description
CONN D-SUB HD PLUG 26P VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717HDAH26POL2RM5 Models
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock, Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C