CCSMA-MM-RG316DS-36
DigiKey Part Number
744-1278-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCSMA-MM-RG316DS-36
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 DS 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
RG-316 DS
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Color
Copper
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
2nd Connector
SMA Plug
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 104
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
COAX CBL SMA TO SMA 12"
In-Stock: 0
COAX CBL SMA TO SMA 24"
In-Stock: 140
COAX CABLE SMA TO SMA 4'
In-Stock: 31
COAX CABLE SMA TO SMA 6"
In-Stock: 19
COAX CBL SMA TO SMA 12"