CCSMA-MM-RG174-12
DigiKey Part Number
744-1245-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCSMA-MM-RG174-12
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-174 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
RG-174
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Color
Black
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
2nd Connector
SMA Plug
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 233
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
COAX CABLE SMA TO SMA 6"
In-Stock: 20
COAX CBL SMA TO SMA 18"
In-Stock: 384
COAX CBL SMA TO SMA 24"
In-Stock: 230
COAX CBL SMA TO SMA 36"