CXA1304-0000-000N0UA250G is available for purchase but is not normally stocked.
CXA1304
CXA1304-0000-000N0UA250G
DigiKey Part Number
CXA1304-0000-000N0UA250G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXA1304-0000-000N0UA250G
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
36V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
95 lm/W
Packaging
Tray
Current - Max
250mA
CRI (Color Rendering Index)
90
Size / Dimension
13.35mm L x 13.35mm W
CCT (K)
5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.70mm
Light Emitting Surface (LES)
6.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
343lm (330lm ~ 355lm)
Current - Test
100mA