CZRQR3V3B-HF
DigiKey Part Number
641-1682-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1682-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRQR3V3B-HF
Description
DIODE ZENER 3.3V 125MW SOD923F
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 3.3 V 125 mW ±5% Surface Mount 0402/SOD-923F
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CZRQR3V3B-HF Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
25 µA @ 1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0402/SOD-923F
Power - Max
125 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms