CZRQC3V3B-HF
DigiKey Part Number
641-CZRQC3V3B-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRQC3V3B-HF
Description
DIODE ZENER 3.3V 125MW SOD923F
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 3.3 V 125 mW ±2.42% Surface Mount 0402C/SOD-923F
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
25 µA @ 1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±2.42%
Supplier Device Package
0402C/SOD-923F
Power - Max
125 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms