BXRC-40G1000-D-83-SE is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for BXRC-40G1000-D-83-SE is not available
BXRC-40G1000-D-83-SE
DigiKey Part Number
976-BXRC-40G1000-D-83-SE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BXRC-40G1000-D-83-SE
Description
VERO SE 10D NEUTRAL WHITE LED AR
Temperature - Test
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24.9V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
149 lm/W
Current - Max
1A
CRI (Color Rendering Index)
90
Size / Dimension
30.80mm Dia
CCT (K)
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
3.50mm
Light Emitting Surface (LES)
10.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
925lm (Typ)
Lens Type
Flat
Current - Test
250mA