3296W-1-205ALF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 27
Datasheet
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 737
In Stock: 0
In Stock: 561
In Stock: 177
TE Connectivity Passive Product
2 MOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Top Adjustment
3296W-1-205ALF
DigiKey Part Number
3296W-1-205ALF-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3296W-1-205ALF
Description
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN TOP
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
3296W-1-205ALF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Resistance
2 MOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Rectangular - 0.375" x 0.190" Face (9.53mm x 4.83mm)
Tolerance
±10%