GY VJLPL1.F3-KULQ-YCYK-1-350-R18
DigiKey Part Number
475-GYVJLPL1.F3-KULQ-YCYK-1-350-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GYVJLPL1.F3-KULQ-YCYK-1-350-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GYVJLPL1.F3-KULQ-YCYK-1-350-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSLON PURE 1414 YELLOW
Detailed Description
LED Lighting Color OSLON® Pure 1414 Yellow 0505 (1313 Metric)
Category
Luminous Flux @ Current/Temperature
116lm (Typ)
Mfr
Temperature - Test
25°C
0505 (1313 Metric)
Color
Size / Dimension
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Current - Test
350mA
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.93V
Thermal Resistance of Package
6.9°C/W
Lumens/Watt @ Current - Test
113 lm/W
Base Product Number
Current - Max
1A