GW Q9LR32.EM-M2M9-XX51-1-180-R18 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
ams-OSRAM USA INC.
In Stock: 2 677
Datasheet
LED Lighting OSCONIQ® S 5050 White, Cool 6500K 5.52V 180mA 120° 2020 (5050 Metric)
ams OSRAM Outdoor and Industrial Lighting Solutions
GW Q9LR32.EM-M2M9-XX51-1-180-R18
DigiKey Part Number
475-GWQ9LR32.EM-M2M9-XX51-1-180-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWQ9LR32.EM-M2M9-XX51-1-180-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWQ9LR32.EM-M2M9-XX51-1-180-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSCONIQ COOL WHT 6500K 2020
Customer Reference
Detailed Description
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
231 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
80
Series
Current - Max
1.05A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Viewing Angle
120°
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
2020 (5050 Metric)
CCT (K)
6500K
Supplier Device Package
2020
Flux @ 25°C, Current - Test
230lm (190lm ~ 270lm)
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current - Test
180mA
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
5.52V
Thermal Resistance of Package
1.8°C/W