BTFW30R-3RD7LF
DigiKey Part Number
BTFW30R-3RD7LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BTFW30R-3RD7LF
Description
CONN RCPT 30POS R/A TIN
Detailed Description
30 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Through Hole, Right Angle Tin
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Packaging
Tray
Features
Board Lock
Contact Finish
Tin
Height Above Board
0.299" (7.60mm)