Image for BTFW30P-3SSTGE4LF is not available
BTFW30P-3SSTGE4LF
DigiKey Part Number
BTFW30P-3SSTGE4LF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BTFW30P-3SSTGE4LF
Description
CONN PLUG 30POS SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Connector Plug, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Number of Rows
2
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Height Above Board
0.295" (7.50mm)