69307-050LF
DigiKey Part Number
609-2775-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
69307-050LF
Description
CONN RCPT HSG 50POS 2.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
69307-050LF Models
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.079" (2.00mm)