20021121-00012D1LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Sullins Connector Solutions
In Stock: 721
Datasheet
Similar
Sullins Connector Solutions
In Stock: 105
Datasheet
Harwin Inc.
In Stock: 1 274
Connector Header Surface Mount 12 position 0.050" (1.27mm)
20021121-00012D1LF
DigiKey Part Number
20021121-00012D1LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20021121-00012D1LF
Description
CONN HEADER SMD 12POS 1.27MM
Detailed Description
EDA/CAD Models
20021121-00012D1LF Models
Category
Fastening Type
Push-Pull
Mfr
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Packaging
Tube
Contact Finish Thickness - Mating
Flash
Number of Positions
Features
Pick and Place
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
1A per Contact
Shrouding
Unshrouded
Voltage Rating
125VAC