L77SDC37SABCH4FC309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 42
Datasheet
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 0
Datasheet
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77SDC37SABCH4FC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDC37SABCH4FC309
DigiKey Part Number
L77SDC37SABCH4FC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDC37SABCH4FC309
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77SDC37SABCH4FC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.590" (14.99mm)
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Phosphor Bronze
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C