L717SDC37P-ND
L717SDC37P-ND
L717SDC37P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717SDC37P
DigiKey Part Number
L717SDC37P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDC37P
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS SOLDER CUP
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L717SDC37P Models
Contact Finish Thickness
Flash
Packaging
Bulk
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Wire Gauge
20 AWG
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C