L77SDC37SA4CH3F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 37
In Stock: 28
TE Connectivity AMP Connectors
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77SDC37SA4CH3F
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDC37SA4CH3F
DigiKey Part Number
L77SDC37SA4CH3F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDC37SA4CH3F
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77SDC37SA4CH3F Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Phosphor Bronze
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C