L717HDC62PD1CH3RC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDC62PD1CH3RC309
DigiKey Part Number
L717HDC62PD1CH3RC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDC62PD1CH3RC309
Description
CONN D-SUB HD PLG 62POS R/A SLDR
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L717HDC62PD1CH3RC309 Models
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Features
Board Lock, Grounding Indents, Grounding Tabs
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) High Density
Brass
Flange Feature
Board Side (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C