L177HDC62SVFM
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177HDC62SVFM
DigiKey Part Number
L177HDC62SVFM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177HDC62SVFM
Description
CONN D-SUB HD RCPT 62P SLDR CUP
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L177HDC62SVFM Models
Category
Termination
Solder Cup
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C