L177SDCH37S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177SDCH37S
DigiKey Part Number
L177SDCH37S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177SDCH37S
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS SOLDER CUP
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L177SDCH37S Models
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock
Voltage Rating
250V
4 (DC, C)
Wire Gauge
20 AWG
Contact Material
Brass
Flange Feature
Cable Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C