L177SDC37SOL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177SDC37SOL2
DigiKey Part Number
L177SDC37SOL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177SDC37SOL2
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L177SDC37SOL2 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C