L177DFC37S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 15
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L177DFC37S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177DFC37S
DigiKey Part Number
L177DFC37S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177DFC37S
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L177DFC37S Models
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Bag
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Contact Material
Copper Alloy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C