L717HDCG62POL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDCG62POL2
DigiKey Part Number
L717HDCG62POL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDCG62POL2
Description
CONN D-SUB HD PLUG 62P VERT SLDR
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L717HDCG62POL2 Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C