L177SDAH15SOL2RM5G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
Datasheet
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 0
Datasheet
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L177SDAH15SOL2RM5G
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177SDAH15SOL2RM5G
DigiKey Part Number
L177SDAH15SOL2RM5G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177SDAH15SOL2RM5G
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L177SDAH15SOL2RM5G Models
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Contact Material
Phosphor Bronze
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C