S73305-25.000-X-15-R
DigiKey Part Number
3997-S73305-25.000-X-15-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-S73305-25.000-X-15-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-S73305-25.000-X-15-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S73305-25.000-X-15-R
Description
OSC HCMOS 25MHZ 3.3V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
12mA
Size / Dimension
0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)