32.768K7PI/MC306
DigiKey Part Number
3155-32.768K7PI/MC306TR-ND - Tape & Reel (TR)
3155-32.768K7PI/MC306CT-ND - Cut Tape (CT)
3155-32.768K7PI/MC306DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
32.768K7PI/MC306
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 50 kOhms 4-SOJ, 5.50mm pitch
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)