HHV-50JR-52-2M7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
Similar
2.7 MOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
HHV-50JR-52-2M7
DigiKey Part Number
HHV-50JR-52-2M7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV-50JR-52-2M7
Description
RES 2.7M OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
HHV-50JR-52-2M7 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)