FMP100JR-52-47R
DigiKey Part Number
47WTR-ND - Tape & Reel (TR)
47WCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMP100JR-52-47R
Description
RES 47 OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
47 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
FMP100JR-52-47R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)