FMP100JR-52-33R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FMP100JR-52-33R |
Description | RES 33 OHM 5% 1W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FMP100JR-52-33R Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Proof, Safety |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |