CQ0603GRNPO9BN150
DigiKey Part Number
13-CQ0603GRNPO9BN150TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CQ0603GRNPO9BN150
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)