CC1812KKX7RBBB153
DigiKey Part Number
13-CC1812KKX7RBBB153TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC1812KKX7RBBB153CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC1812KKX7RBBB153DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1812KKX7RBBB153
Description
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC1812KKX7RBBB153 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)