CC1206KRX7RYBB103
DigiKey Part Number
311-4498-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4498-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4498-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206KRX7RYBB103
Description
CAP CER 10000PF 250V X7R 1206
Detailed Description
10000 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CC1206KRX7RYBB103 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)