CC1206GRNPO0BN221 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
220 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
CC1206GRNPO0BN221
DigiKey Part Number
13-CC1206GRNPO0BN221TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206GRNPO0BN221
Description
CAP CER 220PF 100V C0G/NPO 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC1206GRNPO0BN221 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)