CC0805MKX6S4BB226
DigiKey Part Number
13-CC0805MKX6S4BB226TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0805MKX6S4BB226CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0805MKX6S4BB226DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805MKX6S4BB226
Description
CAP CER 22UF 4V X6S 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)