CC0805MKX6S4BB226 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC0805MKX6S4BB226 |
Description | CAP CER 22UF 4V X6S 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.057" (1.45mm) |