CC0805KKX7R6BB474 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 5 686
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 4 594
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
In Stock: 198
KEMET
KEMET
0.47 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)