CC0805BRNPO0BN1R0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 2 279
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Cal-Chip Electronics, Inc.
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
1 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CC0805BRNPO0BN1R0
DigiKey Part Number
13-CC0805BRNPO0BN1R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805BRNPO0BN1R0
Description
CAP CER 1PF 100V C0G/NPO 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0805BRNPO0BN1R0 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)