CC0603DRNPO9BN6R8 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC0603DRNPO9BN6R8 |
Description | CAP CER 6.8PF 50V C0G/NPO 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CC0603DRNPO9BN6R8 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±0.5pF | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |