CC0402JPX7R9BB681 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 59 955
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
KEMET
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
680 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC0402JPX7R9BB681
DigiKey Part Number
13-CC0402JPX7R9BB681TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0402JPX7R9BB681
Description
CAP CER 680PF 50V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0402JPX7R9BB681 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)