CC0402FRNPO9BN101 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 438
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 189 722
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
KYOCERA AVX
KEMET
TDK
100 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)