CA0508KRX7R9BB102
DigiKey Part Number
13-CA0508KRX7R9BB102TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CA0508KRX7R9BB102CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CA0508KRX7R9BB102DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA0508KRX7R9BB102
Description
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0508
Detailed Description
1000pF Isolated Capacitor 4 Array 50 V X7R 0508 (1220 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Capacitance
1000pF
Supplier Device Package
0508 (1220 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)