AC0805FRNPO9BN470 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 5 559
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
47 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
AC0805FRNPO9BN470
DigiKey Part Number
AC0805FRNPO9BN470-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC0805FRNPO9BN470
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NPO 0805
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AC0805FRNPO9BN470 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)