AC0603KRX7R7BB684 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AC0603KRX7R7BB684 |
Description | CAP MLCC X7R 680 NF 16V AECQ |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.68 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |