AC0603BRNPO9BN4R7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AC0603BRNPO9BN4R7 |
Description | CAP CER 4.7PF 50V C0G/NPO 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AC0603BRNPO9BN4R7 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±0.1pF | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |