AC0402KRX7R0BB471 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AC0402KRX7R0BB471 |
Description | CAP CER 470PF 100V X7R 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |