ECP130PS24
DigiKey Part Number
1470-3012-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECP130PS24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC Input
EDA/CAD Models
ECP130PS24 Models
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
93%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension
3.00" L x 2.00" W x 1.10" H (76.2mm x 50.8mm x 28.0mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Standard Number
Current - Output 1
4.16 A